Ruszamy z zapisami na X edycję 4RestRun!
Pokaż wszystko

Jubileuszowy bieg 4Rest Run

Wielkimi krokami zbliża się dziesiąta edycja biegowych zawodów 4Rest Run w Puszczy Niepołomickiej. W niedzielę 15 września zawodnicy staną na starcie Zajęczej Piątki i Wilczej Dychy, czyli biegu na dystansie 5 oraz 10 kilometrów. Trasa wytyczona będzie po przepięknych, leśnych ścieżkach w sąsiedztwie Niepołomic. Oprócz rywalizacji sportowej na uczestników, kibiców i dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz imprezy towarzyszące.

Organizator przygotował łącznie 400 miejsc, czyli więcej niż to miało miejsce w poprzednich edycjach. W zawodach może wziąć udział każdy. Wyznaczone limity na pokonanie całej trasy są na tyle przystępne, że nawet początkujący biegacze oraz osoby uprawiające Nordic Walking nie będą miały problemów z ukończeniem biegu. Baza zawodów tradycyjnie będzie zlokalizowana na polanie z akcesoriami gimnastycznymi w pobliżu drogi krajowej nr 75.

– Tegoroczny bieg dobędzie się już po raz dziesiąty, w związku z tym świętować będziemy mały jubileusz. Na polance w Puszczy Niepołomickiej zlokalizowana będzie cała baza, czyli biuro zawodów, depozyt, szatnie i strefa dla zawodników. W planach mamy również atrakcje dla dzieci i występy artystyczne. Na stoiskach naszych partnerów będzie można odbyć konsultacje z zakresu przygotowania do sportu. Aktualnie dogrywamy jeszcze kwestie organizacyjne, dlatego wszystkie szczegóły i najważniejsze informacje będziemy systematycznie publikować w naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej – mówi Joanna Kwapisz, dyrektor biegu.

Na każdego zawodnika, który przekroczy linię mety czekać będzie pamiątkowy medal oraz napoje i posiłek regeneracyjny. W pakiecie startowym wszyscy dostaną jubileuszowe koszulki. Najszybsi biegacze otrzymają trofea oraz bony o wartości adekwatnej o zajętego miejsca. Przewidziano klasyfikacje indywidualne wśród kobiet i mężczyzn, klasyfikację drużynową, oraz specjalną nagrodę dla najszybszych zawodników mieszkających w Gminie Niepołomice.

Zgłoszenia, szczegółowy regulamin oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne na stronie biegu www.4restrun.pl oraz na portalach społecznościowych (Facebook oraz Instagram).

Głównym organizatorem biegu jest stowarzyszenie Niepołomice Biegają. Współorganizatorami i partnerami są: Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Powiat Wielicki, Nadleśnictwo Niepołomice oraz MKS Spartakus.

Serdecznie zapraszamy!